KOBIETA i MĘŻCZYZNA w dialogu

Czym jest dojrzałe partnerstwo?

Co jest potrzebne do zawiązania zdrowego związku, w którym każda z osób ma wyraźne własne granice, swój osobisty świat, a równocześnie pragnie spotkania z tą drugą, aby mnożyć zasoby i budować wspólnotę?

Przeczytaj, jak my postawiliśmy fundamenty pod nasz związek.

Książka zawiera opis procesu budowania naszego partnerstwa przez pierwszy rok, gdy jeszcze mieszkaliśmy w Polsce. 

 

Możesz ją zakupić tutaj.

Kod promocyjny: RABAT35 – otrzymasz 35% zniżki.

Wstęp

Z lekkim drżeniem rąk i serc powierzamy Ci nasz pierwszy wspólny projekt. Jest nim coś najcenniejszego, co mamy, czyli nasza relacja. Nie jest to powieść fabularna ani żadne dzieło literackie. To opis procesu powstawania naszego związku – od etapu szukania dróg do siebie nawzajem, przez zawiązanie umowy i pierwszy kryzys, do zbudowania fundamentu pod dalsze wspólne życie. To spotkanie dwóch dojrzałych osób, ukształtowanych już przez liczne przeszłe doświadczenia, którym życie pozwoliło się spotkać, by mogły iść dalej razem w jednym kierunku. I choć światy, z których przychodzą do siebie, są kompletnie różne, znajdują w swoim dialogu wiele wspólnych mianowników i wypracowują niestandardowe rozwiązania dla różnic, które początkowo są dla nich trudne do pogodzenia.

Pisaliśmy ten dialog w formie wiadomości mailowych przez sześć miesięcy – od marca do września 2023 roku. Opisywaliśmy w nim na bieżąco to, co wydarzało się w naszej relacji, zachowując skrupulatnie wyznaczone granice naszej intymności. Równocześnie podzieliliśmy się z Tobą wieloma wglądami i osobistymi doświadczeniami, uważając je za zbyt cenne, żeby mogły zostać zapomniane i zgubione gdzieś w przeszłości.

Żywimy głęboką nadzieję, że nasze doświadczenie pokaże Ci, iż żaden ruch w życiowym tańcu z Twoim partnerem nie jest przypadkowy i bez znaczenia. Liczymy również na to, że nasza rozmowa będzie dla Ciebie inspiracją do świadomego budowania Twojego związku. Budowania go zgodnie z tym, kim naprawdę jesteście – tam, w głębi siebie – by Wasza relacja mogła zostać tą jedyną na świecie, wyjątkową, właśnie taką, jaka jest – zaakceptowana i ukochana w pełni.

Gracjana Pawlak i Jarosław Eryk Nowak

Tomasz Rebeta (psychoterapeuta, superwizor) o książce:

Szanowna Czytelniczko, Szanowny Czytelniku!

Masz przed sobą książkę szczególną; jasną, klarowną i czytelną. Jest to zapis konwersacji Gracjany i Jarosława. Dotyczy historii relacji i tworzenia się związku Kobiety i Mężczyzny. Forma epistolarna tekstu nadaje mu swoistą świeżość i dynamikę. Gracjana i Jarosław przedstawiają w tej książce swój paradygmat Miłości. Ich historia jest niepowtarzalna i ma wymiar uniwersalny. Tak bardzo się różnimy i tak bardzo w tych różnicach jesteśmy podobni… Moja intuicja mówi mi, że czytając ten tekst znajdziesz cząstkę siebie i, mam nadzieję, inspirację… Po przeczytaniu książki Gracjany i Jarosława pojawiła mi się refleksja, która przybrała formę haiku:

serce i rozum

ucieleśniona podróż

przymierze żyje

Maria Pełko (psychoterapeutka) o książce:

„Gracjanę i jej zamiłowanie oraz łatwość do postrzegania bieżącego życia przez pryzmat procesów, transformacji i szans znam od kilkunastu lat… Czyni to z gracją za każdym razem, gdy w jej życiu pojawia się Nowe, na które otwiera się, gdy ciekawość wyprzedza wewnętrzne niepokoje. Książka ta opisuje współtworzenie nowej jakości, jaką jest moment gdy Ja spotyka się z Ty. To zapis intymnego zbliżania się i budowania związku z szacunkiem do tego, co oddzielne i minione, z radością na to, co upragnione i możliwe w przyszłości, z wyrozumiałością wobec tego, co uwiera lecz jest jednostkowo ważne, z chęcią znalezienia przestrzeni na niewygodne różnice by nie utracić tego, co jawi się jako wartość fundamentalna – wolności. Piękny opis drogi dwójki refleksyjnych ludzi do siebie nawzajem i do siebie samych poprzez ponowne zaglądanie wgłąb swojego jestestwa w wyniku otwartych pytań i subtelnych zaczepek zaciekawionego drugiego. Pozostaję z ciekawością ciągu dalszego!”

Czym jest Niebo?

Czym jest Niebo?

to zapis dialogu wewnętrznego pomiędzy trzema częściami mnie samej: Niższym Ja, Średnim Ja i Wyższym Ja. To proces poszukiwania odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, omawianie niektórych bieżących wydarzeń z mojego życia oraz głębokich wglądów. To książka na wskroś psychologiczna, przeniknięta w całości duchowością i głębokim rozumieniem życia.

Czas wydania: jesień 2024

 

Katarzyna Maternowska (psychoterapeutka) o książce: