Superwizja

Celem superwizji jest przyjrzenie się praktykom, jakie stosujesz w swojej pracy z ludźmi, poszerzenie Twojej świadomości, skonsultowanie i poszukanie rozwiązań dla trudności, jakie napotykasz.

Superwizja służy Twojemu wsparciu, rozwijaniu Twoich kompetencji oraz dobrostanowi Twojego klienta lub pracownika (zespołu).

Jeśli moje kompetencje, doświadczenie zawodowe i styl pracy postrzegasz jako mogące posłużyć Tobie jako wsparcie i inspiracja w wykonywanej przez Ciebie pracy, to skorzystaj z:

  • superwizji indywidualnej 
  • superwizji grupowej
  • superwizji zespołu/zarządu 

Częstotliwość, czas trwania sesji, cena i inne szczegóły współpracy – do uzgodnienia (opcja minimum: 500 zł za sesję 50 minut raz w miesiącu, możliwe są też inne warianty)

Kogo superwizuję:

  • przedsiębiorców indywidualnych
  • zarządy spółek
  • liderów zespołów oraz zespoły w dowolnej branży
  • psychoterapeutów pracujących z dorosłymi, z grupami, z organizacjami
  • pedagogów i psychologów pracujących w instytucjach pomocowych
  • lekarzy i innych pomagaczy

 

 

 

Wsparcie Twojej organizacji

Jeśli prowadzisz firmę, to zapraszam Cię do wspólnego pochylenia się nad tym, jak to robisz, gdyż jest to ogromny obszar życia służący również rozwojowi Twojej świadomości. Pomogę Ci uświadomić sobie to, czego nie wiesz o sobie i swoim stylu przywództwa. Odkryjesz, w jaki sposób generujesz sytuacje w firmie, które są niekorzystne i sabotują rozwój. Dzięki poszerzeniu samoświadomości więcej rozwiązań pojawi się w sposób naturalny, a Ty poczujesz więcej swobody, wolności, zaufania i mocy. Docenisz odpoczynek, czas wolny i nabierzesz spokoju wewnętrznego. Uwolnisz to, co blokuje komunikację i swobodny przepływ energii w Twojej firmie, w tym pieniędzy. Transformujesz razem z zespołem Waszą świadomość być może nawet do turkusowego paradygmatu zarządzania. 

Wszystko, co przeczytasz poniżej, jest niezwykle transformujące dla osób zaangażowanych we współpracę ze mną i z czasem w sposób naturalny prowadzi do funkcjonowania na wyższych, wolnościowych poziomach świadomości. Przeczytaj więc, na czym polega ten proces:

Po rozmowie wstępnej ustalamy stały plan cotygodniowych sesji na 3 miesiące. To mogą być sesje indywidualne i/lub zespołowe w różnych układach relacyjnych.

Pierwszych kilka spotkań służy wzajemnemu zapoznaniu, przedstawieniu aktualnej sytuacji z różnych perspektyw, diagnozie i ustaleniu kierunków pracy.

Podczas pierwszych 3 miesięcy na ogół udaje się już przepracować pierwsze sytuacje trudne i powoli pojawiają się pierwsze efekty w postaci redukcji części napięć, zwiększającego się zaufania czy rozwiązania bieżących problemów.

Po 3 pierwszych miesiącach dokonujemy pierwszej ewaluacji procesu i ustalamy długość kolejnego kontraktu (od 3 do 6 miesięcy). Na tym etapie można zmodyfikować ramy procesu, liczbę sesji w tygodniu i skład zespołów.

W tym czasie uczestnicy consultingu i superwizji mają już wystarczające zaufanie do siebie nawzajem, aby zacząć zajmować się obszarami, które są szczególnie trudne w organizacji, które wcześniej bywały zamiecione pod dywan i sabotowały rozwój. W zależności od głębokości i wielowymiarowości problemu potrzeba na tym etapie sesji, które pomogą Wam przejść przez kryzys związany z wydobyciem najtrudniejszych doświadczeń relacyjnych. Towarzyszy temu procesowi wiele silnych emocji oraz rośnie świadomość indywidualnych potrzeb właścicieli i pracowników firmy. Jest to bardzo trudny moment w procesie naszej współpracy, niemniej konieczny do tego, żeby zbudować fundament pod dalszy rozwój. Na tym etapie może zdarzyć się rotacja wśród pracowników – niektórzy z nich nie będą w stanie podążyć za nowym kierunkiem intensywnego rozwoju i odejdą z firmy.

Kolejne kontrakty na kolejne miesiące na ogół służą nauce partnerskiego dialogu. Zaufanie w zespołach jest coraz większe i pojawia się gotowość do ujawniania osobistych potrzeb, emocji oraz wspólnego poszukiwania rozwiązań. To bardzo ciekawy i twórczy moment, ponieważ uczestnicy consultingu doświadczają wtedy ważności każdego ogniwa zespołu, gdyż wkład każdej z osób jest niezbędny do wypracowania najlepszych rozwiązań dla wszystkich. One na ogół nie są oczywiste ani standardowe, bo uruchamiają całe niewykorzystywane wcześniej zasoby kreatywności w zespole. Na tym etapie zarządy i zespoły w firmie zaczynają czuć się potrzebne sobie nawzajem oraz dawać sobie nowe wartości i mnóstwo uznania. Więzi wzmacniają się znacząco, organizacja staje się coraz bardziej zintegrowana i spójna.

Kiedy przychodzi czas, w którym uczestnicy consultingu czują, że są wystarczająco wzmocnieni, aby iść dalej sami, już bez wsparcia, zawiązujemy kontrakt na ostatnie 3 miesiące, w których ograniczamy już liczbę i częstotliwość sesji oraz powoli domykamy proces. To jest dobry czas na podsumowania i bilanse, analizę drogi, którą wspólnie przeszliśmy i weryfikację osiągniętych efektów oraz świętowanie sukcesów. W tym czasie pojawiają się też nowe pomysły i kierunki dalszego rozwoju, które niepostrzeżenie wznoszą całą organizację na jeszcze wyższy poziom funkcjonowania.

Brzmi intrygująco?

Jeśli to coś dla Was, umów się ze mną na rozmowę wstępną i sprawdź, czy w Twoim przypadku ta usługa jest najbardziej optymalna. Inwestycja w naszą współpracę zostanie określona indywidualnie, będzie zależała od potrzeb, wielkości i struktury Twojego przedsiębiorstwa.

 

 

Dzięki holistycznym metodom pracy ze świadomością dotrzesz do prawdziwych źródeł swoich trudności, czasem bardzo głęboko. Nazwiesz nienazwane. Nauczysz się obchodzić z czasem trudną prawdą, niechcianymi emocjami i potrzebami. Weźmiesz za nie pełną odpowiedzialność w dialogu opartym na zaufaniu i partnerstwie. Odkryjesz duchowy wymiar życia przy jednoczesnym solidnym ugruntowaniu. Czekają Cię ogromne transformacje w życiu osobistym i zawodowym.

Koniecznie obejrzyj moje wykłady z playlisty Transformacje świadomości i dowiedz się, czym dokładnie one są.

 

Jeśli masz pytania i chcesz sprawdzić, czy nam ze sobą po drodze