Aktualne wydarzenia

Odosobnienie, 21 września – 1 października 2024

Możesz przyjechać na samotnicze 11 dni.
W odosobnieniu nie chodzi tylko o zwykły urlop od życia i leżenie na plaży. Celem jest zajrzenie w głąb siebie, medytacja z falami morskimi, siedzenie w milczącym kręgu, rozmowy dające Tobie nowy punkt widzenia, a więc to znacznie więcej wartości niż zwykłe wakacje. Więcej informacji tutaj.
 
Ważne, żebyś przybył, przybyła na nie sam, sama, czyli bez partnera czy przyjaciółki.
 
Po samotniczych dniach wieczory i posiłki mogą być wspólne. Wszystko jest do ustalenia w gronie uczestników. Gdy już zbierze się grupa, utworzę nam wspólny whatsap i uzgodnimy wszelkie szczegóły.
 
Informacje organizacyjne:
  • 3-5 miejsc;
  • posiłki przygotowujemy i spożywamy wspólnie, dzieląc się kosztami i zadaniami w tym zakresie;
  • należy zabrać ze sobą prześcieradło i śpiwór do spania (do dyspozycji są tylko materace – 5 sztuk w 2-pokojowym oddzielnym mieszkaniu ze wspólną łazienką, można też wynieść materace na dwór, nawet na plażę lub skałę) oraz to, co chroni przed nadmiarem słońca;
  • warto mieć swoje ubezpieczenie od NNW;
  • spożywanie alkoholu i jakichkolwiek innych środków psychoaktywnych w ciągu całego pobytu jest niedozwolone;
  • cena rezerwująca miejsce: 2.000 zł od osoby.
Zgłoszenia i dodatkowe informacje tylko tu: Gracjana.Pawlak@gmail.com
 
Jeżeli interesuje Cię odosobnienie całkowicie indywidualne, termin i opłata są do uzgodnienia. Proszę Cię wtedy o bezpośredni kontakt.
 

Kobiecy Krąg Mocy, 28 września 2024

Przez pierwszych 20 lat mojego dorosłego życia wydeptywałam drogę do samej siebie, zdejmowałam kolejne warstwy chroniące dostępu do mojego serca. Robię to nadal, choć dzisiaj mam poczucie, że już w bardzo dużym stopniu wiem, kim jestem. Odkąd zamieszkałam w Hiszpanii, mam mniej pomysłów pochodzących z głowy na temat tego, jak tutaj chcę ułożyć sobie życie osobiste i zawodowe, a więcej kontaktu z tym, czego potrzebuje moje serce, moja dusza. Słyszę ten głos w sobie bardzo wyraźnie i nie wyobrażam sobie nie podążyć za nim.

Pierwszą potrzebą, jaka do mnie przemówiła, było kilkumiesięczne oswajanie się z nową rzeczywistością, która od polskiej różni się diametralnie, w sposób nie do opisania.
Drugą potrzebą, którą poczułam, było uświadomienie, że nie chcę powtarzać starych doświadczeń, tylko chcę zanurzyć się w nowe. Stare były znane i bezpieczne, więc poczułam trochę lęku przed tym, co to teraz będzie. Ale zaopiekowałam ten lęk. Moja superwizorka, przyjaciele i oczywiście mój partner dali mi wsparcie, wskutek czego w dalszej kolejności przyszła do mnie trzecia potrzeba serca, potrzeba mojej duszy.
Okazało się że jest nią stworzenie sobie nowej sieci żywego wsparcia, tu, w Hiszpanii, obok tej sieci w Polsce, z którą kontaktuję się głównie online.
 
Zaprosiłam zatem kobiety do współtworzenia Kobiecego Kręgu Mocy. Miałam taki w Zielonej Górze przez ponad 10 lat i gdziekolwiek jeszcze zamieszkam, zapewne będę częścią jakiegoś podobnego kręgu. Jego wartość bowiem jest bezcenna.
 
Spotkania odbywają się raz na kwartał, w każdej porze roku. Spędzamy wspólnie cały weekend w Domu Mocy blisko miejscowości Águilas (nazwa nieprzypadkowa – jeśli zwracasz uwagę na znaki). Rozmawiamy o ważnych dla nas sprawach. Rozwijamy umiejętność słuchania, wspierania, dzielenia się sobą, przyjmowania, współtworzenia i odpowiedzialności za wspólnotę. Łączymy się z własnym ciałem i duszą, z Matką Ziemią i żywiołami, z różnymi aspektami naszej kobiecości, jak również wzmacniamy siebie w zdrowym i bezpiecznym spotkaniu z mężczyznami. Dotykamy wątków zarówno osobistych jak i zawodowych, odpowiadając na aktualne zapotrzebowanie każdej z nas.
Spotkania nie mają zaplanowanej struktury, ale określamy sobie wspólnie granice, w ramach których po prostu dzieje się życie, życie naszego Kobiecego Kręgu Mocy. I to wszystko w sercu skalistego wybrzeża Morza Śródziemnego, które zachwyca mnie każdego dnia od nowa tak bardzo, że aż czasem brakuje mi tchu.
 
Nie ma za to żadnych opłat, jedynie dojazd, wspólne posiłki i rzeczy na które razem się umówimy. Mamy grupę na whatsupie, gdzie dogadujemy szczegóły organizacyjne.
Jeśli jesteś Polką zamieszkującą w Hiszpanii gdzieś na wschodzie Andaluzji, w regionie Murcji lub południowej Walencji, to przyłącz się do nas i zyskaj nieocenioną sieć kobiecego wsparcia.
 
Wiek, zawód nie mają znaczenia. Im większa różnorodność, tym większe bogactwo kręgu.
 
Najbliższe, trzecie spotkanie kręgu odbędzie się 28 września 2024.
 
Napisz e-mail: Gracjana.Pawlak@gmail.com i zapisz się.
 
Zapraszam!
 

Praca z ciałem metodą MER

Czym dokładnie jest Myofascial Energetic Release (MER)

MER, czyli mięśniowo-powięziowe uwalnianie energii jest uważane za „brakujące ogniwo” w masażu i pracy z ciałem oraz jest skuteczne w leczeniu bólu i urazów. Jest to specjalistyczna terapia fizyczna i manualna stosowana w celu skutecznego leczenia i regeneracji napięcia i ograniczeń tkanek miękkich oraz powięzi. 

Powięź otacza, wypełnia i chroni każdą tkankę, ścięgno, mięsień, kość, więzadło i narząd. Tkanka łączna spaja całe ciało. Układ powięziowy to mechanizm zmiękczający i wspierający, pozwalający ciału na bezpieczne poruszanie się bez ograniczeń i bólu. W idealnym stanie układ powięziowy jest rozluźniony i ma falisty kształt. Pod wpływem urazów i bólu powięź traci swoją giętkość, staje się odwodniona, sztywna i zablokowana.

Powięź reaguje również na nasze stany emocjonalne i przechowuje wspomnienia emocjonalne. Uczucie smutku, niepokoju, gniewu, wstydu, bólu towarzyszących przeszłym traumom osadza się głęboko w powięzi.

Masaż MER pozwoli Ci wejść w głębokie uczucie relaksu. Energia zostanie pobudzona do swobodnego przepływu i odżywiania organizmu. Obszary powięzi, które zostały ograniczone w wyniku złych nawyków postawy lub nadmiernego napięcia emocjonalnego, będą wydawać się luźniejsze, ciało bardziej otwarte, a psychiczne wzorce usztywniające zostaną uwolnione.

 

Osoba prowadząca:

Michał Klimek – to nie tylko pasjonat pracy z ciałem, ale także intuicyjny uzdrowiciel z różnorodnym doświadczeniem w psychoanalizie, naukach behawioralnych i holistycznym zdrowiu. Jego transformacyjna podróż rozpoczęła się w kameralnym plemieniu uzdrowicieli w Brazylii i prowadziła go do odkrywania głębokiego połączenia między umysłem a ciałem. Znajdziesz u niego inspirację w alternatywnych modelach i naukach Osho, które podkreślają jedność umysłu, ciała i ducha oraz zgłębisz wiedzę na temat psychiki i somy dzięki badaniom Williama Reicha i analizie bioenergetycznej Alexandra Lowena. Michał to również oddany uczeń Satyarthiego Peloquina, twórcy oryginalnej metody MER (Myofascial Energetic Release), który wprowadza nas w tajemnice struktury ciała i jego wielowymiarowych funkcji. Oprócz pracy uzdrawiającej Michał aktywnie zajmuje się męskimi traumami oraz uczestniczy w męskich kręgach i warsztatach. Spotkania te poruszają tematy związane z rozwojem osobistym, koncentrując się na wyzwaniach psychologicznych i oczekiwaniach społecznych, przed którymi stoją mężczyźni. 

Więcej o Michale tutaj.

Zadzwoń: +44 7535 339 440 lub napisz: Gracjana.Pawlak@gmail.com

i zarezerwuj dla siebie 90 minut niezwykłego spotkania z samym, samą sobą.

Miejsce: Dom Mocy w Águilas.

Wymiana energetyczna: 80€.

ZAPRASZAM

————————————-

 

 

 

Jeśli interesuje Cię historia mojej organizacji, to zapraszam Cię do zapoznania się z nią tutaj